Széles szárny, avagy húzódzkodás vagy lehúzás? Holtpont? Időzítés? Bajnokgyártás
A funkcionális erő fejlesztéséhez, a széles húzódzkodás a hatékonyabb, mert a legjobban dolgoztatja, mind a bicepszet mind a hát alsóbb izmait. A széleshátizom izolálására azonban ideálisabb a lehúzás. Először húzódzkodással kezdj, aztán jöhet a kábeles lehúzás:)
Mit is jelent az edzésben a holtpont?
gyakran érzed ugyebár, hogy innen már nem megy, sokan és sokszor modjátok, többet már nem bírok , kész végem. Általában köznyelven akkor mondjuk itt a holt pont , mikor már ezt nyögöd:)
Hivatalosan a holtpont meghatározása : A holtpont hivatalosan az a pont, mikor a súlyt a legnehezebbnek érzed, mielőtt a teljes mozgástartományt teljesítetted volna.
A holtpont helyzetét az izom hossz/ erő aránya, az izom összehúzódási sebessége, a megnyúlási stádiumban a felgyülemlett elasztikus energia,a biomechanikai erőkarok változása befolyásolja!
A holtpont áttörése lehetséges, ha megfelelően kitartó vagy, és megfelelő gyakorlatoakkal és edzéstechnikákat alkalmazol.
MIndegy, hogy kezdő vagy vagy haladó, azt a fizikumot amit megálmodtál elérheted!
Pörgesd fel magad! ennyi!
6 edzéstechnika a kívánt formáért csak neked:)
Negatív túlterhelés( egyértelmű)
Részismétlés( egyértelmű)
Megállítás: az ismétlés közepén 1-2 másodpercre állítsd meg a mozdulatot! Ez elveszi a lendületet!!!
szuperszett : az egyik gyakorlat után azonnal egy másikat végzel, pihenő nincs csak a szettek végén.
dropszett: bukásig végzett szettenként csökkentjük a súlyt, így a hosszú vetkőző szettel végzel több ismétlést.
pózolás edzés közben: a mell vagy hát esetében pl tartsuk ki az oldalsó mellpózt, a karnál a páros bicepszet, hátnál a hátsó páros bicepszt, has esetében a comb- has pózt a hasra koncentrálva. Meglepő:)